מבוא לשוק ההון הקנדי

היכרות עם 3 הבורסות הטכנולוגיות של קנדה

הבורסות הקנדיות זיהו את הפוטנציאל של חברות הטכנולוגיה הישראליות • במקביל, גם המשקיעים הקנדים מגלים אהדה לסטארטאפים כחול לבן • מהן 3 הבורסות הטכנולוגיות בקנדה?


חברות ישראליות הנפיקו בשנתיים האחרונות בקנדה ורובן רשמו הצלחות מרשימות. מי שעוקב אחרי שוק ההון הקנדי, יודע שזה לא מקרי. בשנים האחרונות, הבורסות הקנדיות זיהו את הפוטנציאל של חברות הטכנולוגיה הישראליות והן משקיעות מאמצים לאפשר לחברות הללו לרשום ולהנפיק בקנדה. במקביל, המשקיעים הקנדיים אוהבים את חברות הטכנולוגיה הישראליות.

כיום, הבורסות בקנדה מהוות כיום בית חם מאוד לחברות הישראליות שמגיעות להירשם למסחר בבורסות הקנדיות. נוצר מצב בו חברות ישראליות המגייסות הון, זוכות לבולטות ואינן הולכות לאיבוד כמו בבורסות אחרות בעולם.

נשאלת השאלה: מהן האפשרויות העומדות בפני חברות טכנולוגיה ישראליות המעוניינות לצאת להנפקה בקנדה?

3 הבורסות הטכנולוגיות בקנדה

קנדה מציעה רישום ב-3 בורסות המתאימות למסחר בחברות כנולוגיה צעירות וצומחות:

 1. בורסת TSX

  שווי שוק: 9.3 טריליון דולר קנדי | מספר חברות נסחרות: 1,707
  בורסת TSX, שנוסדה ב-1852, נחשבת לבורסה המובילה בקנדה. היא אחת משמונה הבורסות הגדולות בעולם שבה נסחרות החברות הגדולות.
  הבורסה מיועדת לחברות בעלות שווי שוק גבוה. כל הבנקים, חברות הביטוח וחברות האנרגיה הגדולות של קנדה נסחרות בה וכמו גם חברות הכרייה הגדולות של קנדה. חברות קנדיות רבות הנסחרות בה רשומות גם למסחר בארה"ב.

 2. בורסת Venture TSX

  שווי שוק: 3 טריליון דולר קנדי | מספר חברות נסחרות: 1,670
  בורסת Venture TSX, נוסדה לפני 160 שנה, ונחשבת לאחת הבורסות המועדפות בעולם עבור חברות בשלבים מוקדמים, במגוון של מגזרים (משאבי טבע, טכנולוגיה, חברות גז, אנרגיה מתחדשת, מדעי החיים ועוד). הבורסה מאפשרת גישה למשקיעים מוסדיים בינלאומיים, ושווי שוק של חברה בבורסה עד 300 מיליון דולר קנדי.

 3. בורסת CSE

  שווי שוק: 70 מיליארד דולר קנדי | מספר חברות נסחרות: כ-690
  בורסת CSEהיא בורסה אלקטרונית, המיועדת לחברות צעירות בתחילת דרכן. ענפים עיקריים: משאבי טבע, קנאביס וטכנולוגיה. הבורסה נוסדה ב- 2004 כדי לספק אלטרנטיבה מודרנית ויעילה לחברות המעוניינות לגשת לשוקי ההון הציבוריים בקנדה. מציעה דרישות דיווח פשוטות וצמצום חסמי רישום.